#2019

#101 Milcząca siostra – Diane Chamberlain

Po książkę Diane Chamberlain pierwszy raz sięgnęłam w zeszłym roku, gdy (jak zwykle) wolno snułam się między regałami bibliotecznych półek. Nie wiem co bardziej mnie przyciągnęło – przyjazny uśmiech autorki patrzący na mnie szczerym spojrzeniem z okładki, czy potrzeba “oddechu” od krwawej części literatury. Wypożyczyłam i z sobą zabrałam do domu. Zaczęłam czytać i… wsiąkłam.

Diane świetnie łączy w swoich historiach obyczajowość, różnorodność postaci z elementami thrillera. Milcząca siostra jest tego idealnym przykładem. Kocham i uwielbiam powieści z rodzinnymi tajemnicami w tle! A tu miałam ich mnóstwo. Czułam się jak historyk amator, który wraz z bohaterką musi odkryć sekrety zza grobu, a jednocześnie czuwać, by ta się nie poddała.

Ostatnie ponad 100 stron książki czytałam już z zapartym tchem. A gdy odkryłam wszystkie karty, wcale nie przeszkodziło mi to w jeszcze większym odczuwaniu ogromnej przyjemności z obserwowania jak do tych samych wniosków dochodzi główna bohaterka. I tak odłożyłam ją o 2:08 w nocy. Spałam kilka godzin i wiecie co? Nie żałuję!


Autorka licznych bestsellerów Diane Chamberlain napisała wielowymiarową opowieść o siostrach i mrocznych tajemnicach.

Riley MacPherson przez całe życie sądziła, że jej starsza siostra Lisa we wczesnej młodości popełniła samobójstwo. Teraz, ponad dwadzieścia lat później, odnajduje dowody, że to nieprawda. Lisa żyje. Przybrała nową tożsamość. Dlaczego jednak przed laty postanowiła uciec z domu i jakich tajemnic strzeże do dziś? Poszukując prawdy, Riley musi zdecydować, co przeszłość oznacza dla jej obecnego życia.

A jeśli całe twoje dotychczasowe życie okazuje się zbudowane na kłamstwie… Co byś zrobiła? Czy chciałabyś poznać prawdę?

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2015

%d bloggers like this: