#2020,  Wydawnictwo WAB

#152 Magazyn – Rob Hart

Przyznaje się. Z początku podchodziłam do książki pt Magazyn autorstwa Rob Hart bardzo nieufnie. Bo z czego tu można zrobić thriller? Ludzie zatrudniają się w Chmurze (coś w stylu Amazon, ale w niedalekiej przyszłości) – to ogromny magazyn, w którym realizowane są zamówienia. Dostarczane dronami.
Pracownicy mieszkają w kompleksach, gdzie znajduje się wszystko potrzebne do życia. Pragną tej pracy. Chmura zdobyła monopol wręcz na wszystkie gałęzie handlu. Organizacja ma własną walutę, a pracownicy są kontrolowani za pomocą zegarków, którymi płacą, mają dostęp do własnych pokoi, itp.
Niby fabuła przypomina Nowy wspaniały świat a jednak za sprawą dwóch głównych bohaterów i pojawiających się wpisach prezesa firmy, fabuła nabiera ostrego pazura i sprawia, że nie można się od niej oderwać.
Czuję, że to jeden z lepszych thrillerów jakie przeczytam w tym roku. Ta książka to petarda!!

Ps. Po przeczytaniu książki, koniecznie przeczytajcie podziękowania od autora. Zwłaszcza ostatnie kilka zdań. Dokładnie przytoczoną, prawdziwą historię. Robi porażające wrażenie na tle stworzonej historii.

Magazyn – Rob Hart

Ten dystopijny thriller mrozi krew w żyłach! Tak może wyglądać nasz świat już niedługo!

Żeby zniszczyć system, musisz być jego częścią…

Paxton nigdy nie sądził, że będzie pracował dla Chmury, gigantycznej firmy, która włada praktycznie całym rynkiem amerykańskim oraz że przeprowadzi się do jednego z jej rozległych centrów. Szczególnie, że życie w środowisku Chmury – z salami rozrywkowymi, otwartymi przestrzeniami biurowymi i w ogromnych magazynach – jest lepsze, niż to, co pozostało na zewnątrz. To znacznie więcej, niż zapewnia ktokolwiek inny.

Zinnii udało się przeniknąć w szeregi Chmury, gdzie pracuje pod przykrywką. Wiele ryzykuje, by wykraść najcenniejsze tajemnice firmy. Paxton ze swoim zwykłym życiem, małymi nadziejami i obawami może okazać się idealnym pionkiem w tej grze, jeśli tylko Zinnia będzie w stanie poświęcić go dla dobra sprawy. Gdy prawda o pobudkach firmy wychodzi na jaw, kobieta musi postawić wszystko na jedną kartę. To ryzykowne zagranie, które może kosztować życie. Wspólnymi siłami Zinnia i Paxton dowiedzą się, do czego Chmura może się posunąć; by uczynić świat lepszym.

Przerażająco prawdziwa powieść o tym, co się dzieje, kiedy Wielki Biznes stosuje metody godne Wielkiego Brata. Oraz o tym, kto zapłaci za to najwyższą cenę.

Za możliwość przeczytania przedpremierowo powieści, dziękuje wydawnictwu WAB:

%d bloggers like this: