#2017

#4 Nic nie mów – wydawnictwo Prószyński i S-ka

Jestem w trakcie czytania. Wciągnęła, chociaż to za duże słowo. Bardziej zbulwersowała i sprowokowała kobieta, a nawet (przyszłą) matkę, która we mnie jest. Bo jak można być tak nie czułym, bezdusznym na cierpienie dziecka? Swoich dzieci? Ramię w ramię wraz z Biną zagłębiam się w tą spiralną historię pełną religii, fanatycznej zażyłości, uczuć nie do końca zrozumianych przez czytelnika. 
Powieść intryguje. Napisana jest łatwym językiem, bez dodatkowych udziwnień i porównań, które tylko oddalają od celu wypowiedzi autora. Książka jest niesamowicie interesująca, ale istnieje jeszcze strach o poznanie dalszych losów dwóch chłopców. 
Dlaczego więc sięgnęłam akurat po tę pozycję? Książki z serii: “Kobiety to czytają!” to już nie tylko taka sobie seria, to zbiór pozycji, które naładowane są emocjami, tymi prawdziwymi. Często sięgałam po ich książki, by nauczyć się czegoś nowego od innych silnych i niepoddających się kobiet. Czy tak będzie z pozycją “Nie nie mów”? Nie wiem. Za to na pewno będzie mnóstwo emocji, które będę musiała sobie dozować.
Nic nie mów

O książce: 

O ścieżkach, które niepostrzeżenie prowadzą na manowce i o ciemności, która mieszka w każdym z nas.
Czy wiara może być silniejsza od miłości do własnych dzieci?
Gdzie jest granica posłuszeństwa?
Kiedy powiedzieć dość?
Przez uśpione ulice Jerozolimy mknie karetka. W środku o życie walczy skatowany chłopczyk. Czy lekarzom uda go uratować? Nikt jeszcze nie wie, że matka dziecka siedzi w tym samym szpitalu przy łóżku starszego synka, którego przywieziono z ciężkimi poparzeniami. Pobożnie recytuje psalmy, odmawia wyjaśnień i siódemce swoich dzieci nakazuje bezwzględne milczenie. Jakim trzeba być potworem, żeby sprowadzić takie cierpienie na własne dzieci? A jeśli ta kobieta jest niewinna?
Śledztwo prowadzi detektyw Bina Cedek, matka dwójki małych dzieci. Mozolnie odsłania warstwy tajemnic i kłamstw, coraz głębiej zanurzając się w świat kabały i religijnych sekt, mistycznych tekstów i przerażających rytualnych obrzędów, by stanąć twarzą w twarz z przerażającą prawdą, która na zawsze może odebrać wiarę w ludzi.
Naomi Ragen w przejmujący sposób opowiada o ścieżkach niepostrzeżenie prowadzących do piekła i ciemności, która mieszka w każdym z nas. Grozę budzi świadomość, że ta historia oparta jest na faktach…

źródło opisu: materiały wydawnictwa

%d bloggers like this: