#2018,  Recenzja dla portalu dlaLejdis.pl

#97 Dlatego od ciebie odeszłam – Agata Przybyłek – recenzja dla portalu dlaLejdis.pl

Miłość, zwłaszcza ta w młodym wieku, ma ogromny wpływ na los naszych kolejnych lat… Agata Przybyłek poprzez swoich bohaterów potrafiła to w subtelny sposób pokazać i poruszyć do granic.

W powieści „Dlaczego od ciebie odeszłam” autorka połączyła wątki dwóch bohaterek, które na pierwszy rzut oka różni praktycznie wszystko: wiek, charakter, sytuacja życiowa. A jednak jest coś, co obie skrywają głęboko w sobie.
Pierwsza z nich – Ada, młoda studentka – przyjaźni się z dwoma chłopakami – Pawłem i Igorem. Panowie również mają swoje tajemnice i dotkliwe problemy, z którymi się borykają. Dziewczyna tworzy, wydawałoby się szczęśliwy związek z Damianem. Czy aby na pewno?
Marianna – druga bohaterka – powoli odkrywa swoją historię z II wojną światową w tle. Opowiada ją Oldze, która jest przyjaciółką Ady. Głęboka przyjaźń i ogromna doza zaufania ze strony starszej pani zaczyna się w momencie, gdy dziewczyna znajduje bucik, który należy do wnuczki Marianny. Starsza pani odkrywa przed studentką swoje przeżycia i głęboką miłość, która wciąż w niej żyje…
Postać Ady chwilami wydawała się aż nierealna. Dziewczyna jest zbyt poukładana i chciała postępować zgodnie z wyznaczonymi zasadami, a nie zgodnie z sobą. Jej chłopak, Damian, również momentami wzbudzał we mnie raczej niechęć niż sympatię. Całkowicie inaczej została nakreślona postać Igora. Chłopak wydawał się wręcz realny i namacalny, co tylko potęgowało żal, że powieść się skończyła i musiałam pożegnać się z postacią. Historia Marianny sprawiała wrażenie głębokiej i prawdziwej. Czuć było, że autorka doskonale przygotowała się do stworzenia wątku starszej pani i jej historii o miłości i wojnie.
Powieść „Dlaczego od Ciebie odeszłam” jest trzecią z serii autorstwa Agaty Przybyłek. Również trzecią, którą miałam okazję przeczytać i jeszcze mocniej się wzruszyć. Warto zapamiętać nazwisko młodej autorki. Jestem pewna, że jej kolejne książki będą jeszcze bardziej nasączone uczuciami, które zostają z czytelnikiem po jej przeczytaniu.

„Dlatego od ciebie odeszłam” – recenzja


Po wspaniale przyjętym, wzruszającym bestsellerze „Bądź przy mnie zawsze”, Agata Przybyłek przedstawia nową powieść o wielkiej miłości i trudnych wyborach.
W „Dlatego od ciebie odeszłam” splatają się losy dwóch różnych kobiet, stojących przed uniwersalnym dylematem: rozum czy serce?
Poznajcie dramatyczną historię Marianny, której wojna pokrzyżowała życiowe ścieżki oraz współczesną historię miłosnego trójkąta – pomiędzy młodą, pełną życia studentką z Gdańska, jej byłym chłopakiem zmagającym się z problemami oraz pozornie wymarzonym partnerem.
Czasami miłość, która rodzi się między dwojgiem ludzi, nie wystarcza, by wszystko mogło potoczyć się szczęśliwie…

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/dlatego-od-ciebie-odeszlam/

%d bloggers like this: