Bezwład - Jessica Barry
#2020,  Wydawnictwo Rebis

#149 RECENZJA PRZEDPREMIEROWA Bezwład – Jessica Barry

Po przeczytaniu opisu książki nie do końca wiedziałam, czego powinnam oczekiwać. Obawiałam się czegoś w rodzaju dramatu sensacyjnego niż thriller. A jednak… zaczęłam ją czytać w środę późnym wieczorem, a skończyłam w czwartkowy wieczór. Szybka akcja to ogromny atut powieści. Gdy na początku główna postać, Allison przeżywa wypadek lotniczy i zaczyna uciekać głębiej w góry Skaliste, wraz z opisem przyszła mi na myśl książka pt. Dzika droga. A to była jedna z tych pozycji, których język kojarzy się z Paulo Coelho. Opisy głębokich przeżyć na widok listka na drzewie itp. Moje obawy okazały się całkowicie niepotrzebne.
Postać Allison, która walczy o przetrwanie było tak samo trzymające w napięciu, jak postać jej matki, która nie wierzyła w tragiczną śmierć córki i postanawia odkryć głęboko skrywane tajemnice swojego dziecka.

Zabierając się za Bezwład, miałam lekkie obawy, czy powieść nie zgubi po drodze klimatu thrillera i stanie się rozwlekłą powieścią obyczajową o łączącej miłości pomiędzy córką a matką.
Bezwład nie tylko trzymał się kurczowo wątku thrillera, to również sama budowa postaci, mimo że nienachalna to powodująca dreszcz niepewności. Bo czy wszyscy przyjaciele są nimi naprawdę?

Bezwład - Jessica Barry
Bezwład – Jessica Barry

Czasami lepiej nie odkrywać prawdy…

Najbardziej wyczekiwana książka 2019 roku zdaniem amerykańskich mediów

Allison Carpenter przeżywa katastrofę lotniczą w Górach Skalistych, lecz to dopiero początek jej walki o życie. Dziewczyna zna straszną tajemnicę, a wpływowi ludzie gotowi są ją zabić, by ukryć szokującą prawdę. Jeśli dowiedzą się, że przetrwała, ruszą za nią.

Nie odnaleziono ciała Allison, więc Maggie Carpenter, mieszkanka niewielkiego Owl’s Creek w Maine, wciąż ma nadzieję. Ona także skrywa tajemnicę – od śmierci męża nie rozmawiała z córką i nie wie nic o niej.

Podczas gdy Allison brnie przez dzikie góry, Maggie rozpaczliwie szuka odpowiedzi na kolejne pytania. Zagłębiwszy się w życie Allison, odkrywa, że w świecie pieniędzy i luksusu jej córka zmieniła się nie do poznania. Czy zdąży odkryć prawdę, żeby ją uratować?

Opis wydawcy

Premiera: 21.01.2020

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuje wydawnictwu:

 

%d bloggers like this: