#2020,  Wydawnictwo Czwarta Strona

#164 Blizna – Przemysław Żarski

Chapeau bas Panie Żarski! 🙂
Pierwszą częścią historii komisarza Krefta zachwycił Pan 3 pokolenia kobiet; mnie, moją mamę i babcię! A proszę mi wierzyć, to nie lada wyczyn. Bo otóż każda z nas zaczytuje się bez pamięci w kryminałach i thrillerach.
Drugą, Blizna czytałam z jeszcze większą przyjemnością. Doskonale przemyślana fabuła i prowadzone poszczególne postacie.


Po każdej traumie zostaje blizna…

W noworoczny poranek w sypiącym się pomieszczeniu gospodarczym zespół śledczych odnajduje zwłoki młodej kobiety. Dwadzieścia kilometrów dalej inna dziewczyna budzi się na tylnej kanapie rozbitego samochodu, należącego do Błażeja Urygi. W jaki sposób się tam znalazła i co łączy te sprawy? Dokąd prowadzą zbrodnie, które wkrótce wstrząsną całym miastem?

Dwadzieścia pięć lat wcześniej komisarz Robert Kreft przekonał się, jak niewiele dzieli dzieciństwo od przedwczesnej dorosłości. Mimo upływu lat Kreft wciąż nie uporał się z samobójczą śmiercią matki. Teraz, gdy koszmar powraca po latach, komisarz znów musi zmierzyć się ze swoimi demonami.

Blizna to opowieść o tym, że przeszłość kroczy za człowiekiem niczym cień, odciska się pieczęcią na skórze i wspomnieniach. To historia o złych wyborach, o rozmywaniu się winy, kar, czy ról ofiary i kata, ale także o dążeniu do prawdy, które sprawia ból, rujnuje życie, odziera ze złudzeń. I o ranach, które mimo upływu czasu nie chcą się zabliźnić.
Kontynuacja bestsellerowego Śladu z komisarzem Kreftem!

„Komisarz Robert Kreft w wirze zbrodni. Żarski napisał intensywny i nieodkładalny kryminał!”
Robert Małecki

 

Za możliwość przedpremierowego przeczytania i zrecenzowania książki, dziękuje wydawnictwu:

wydawnictwo czwarta strona
%d bloggers like this: