#2018,  Recenzja dla portalu dlaLejdis.pl

#72 Cała ja – recenzja dla portalu dlaLejdis.pl

Jak zapomnieć o swojej bolesnej przeszłości, by móc spokojnie złapać głębszy oddech i spojrzeć na wszystko na nowo? Jak wiele trzeba przejść i co zrobić, by pogodzić się z przeszłością?

W powieści „Cała ja” poznajemy dwie dziewczyny: Milenę oraz jej całkowitą odmienność – Paulę. Pierwsza z nich, pochodzi z bardzo bogatej rodziny i wydawać by się mogło, że ma wszystko. Gdy zagłębiałam się w historię opisaną jej oczami, odkrywałam, że prawda jest całkowicie inna. Niedawno pożegnała ukochanego ojca i jako młoda dziewczyna całkowicie nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Być może przez to łatwiej jest zrozumieć sytuację, gdy poszukuje ciepła w starszym od siebie Jacku – przyjacielu rodziny.

Natomiast Paula, pomimo że również kryje w sobie głębokie rany, to stara się nie odkrywać przed innymi, a zwłaszcza przed samą sobą. Ona także przeżyła tragedię, jednak stara się sama sobie z nimi radzić i walczyć o przyszłość.

Pomimo że historia obu dziewczyn, które się całkowicie nie znają, przeplata się, to bliższa mi była postać Pauli. Dziewczyna po trudnej przeszłości potrafiła się z niej otrząsnąć i na nowo walczyć o siebie i o to, by znów czuć się szczęśliwa i spokojna. Momentami jej zazdrościłam. Przy wielu sytuacjach ja bym się poddała, zawinęła się w koc i płakała, aż zabraknie łez. Natomiast Paula z początku wzbudzała we mnie współczucie, by po chwili to uczucie przerodziło się w litość i złość.

Im dłużej pochłaniała mnie powieść „Cała ja”, tym bardziej przeczuwałam, że w życiu obu dziewczyn wydarzy się coś spektakularnego. I tym razem autorka mnie nie zawiodła. Wręcz przeciwnie. To była kolejna przeczytana książka spod pióra Beaty Majewskiej vel Augusty Docher, którą polecę kolejnym osobom, by i one mogły poznać obie dziewczyny i same odkryć, co je łączy.

Powieści pisane przez Beatę Majewską vel Augustę Docher to karty zapisane prostymi słowami, które kryją w sobie kaliber emocji tak silny, że po przeczytaniu on wciąż w nas tkwi. Tak napisane powieści mogłabym czytać bez końca.

 

http://dlalejdis.pl/artykuly/cala_ja_recenzja


Milena całkowicie traci głowę, gdy całuje Jacka po raz pierwszy. W starszym, zamożnym przyjacielu rodziny odnajduje wszystko, czego brakuje jej rówieśnikom – szacunek, czułość i namiętność. Wydaje się, że wreszcie odnalazła swoje szczęście. Nie wie jeszcze, że przewrotny los szykuje dla niej wielką niespodziankę.

Paula przeżyła tragedię, po której musi na nowo poskładać swój świat. Ciężką pracą próbuje zagłuszyć ból, który towarzyszy jej każdego dnia. Nie wyobraża sobie, że mogłaby znów komuś zaufać – do chwili gdy na jej drodze staje tajemniczy chłopak z tatuażem w kształcie smoka. Wraz z nim nadchodzi wiosna i nadzieja na lepsze dni.
•Co łączy Milenę i Paulę?
•Czy można zapomnieć o dawnych nieszczęściach i spojrzeć w przyszłość z ufnością?
•Czy zranione serce potrafi znów pokochać z całych sił?

 

źródło opisu: www.empik.com

%d bloggers like this: