#46 “Chce mi się kupę” – wydawnictwo Nasza Księgarnia


#2018, Literatura dziecięca, Przeczytane, Wydawnictwo Nasza księgarnia / piątek, Luty 23rd, 2018

Zmora większości rodziców. Jak się zabrać za naukę higieny i korzystania z toalety naszego malucha? Dla nas, rodziców poradników jest mnóstwo. Pełnych porad, sposobów, inspiracji i motywacji, a dla naszych dzieci? Temat kupy (kiedy człowiek staje się rodzicem, nawet takie słowa nie powodują już dyskomfortu, prawda?) nie jest często podejmowany przez autorów.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia wydając książeczkę dla dzieci “Chce mi się kupę” wywołała szał w księgarni w której pracuję. Sama książeczkę dostałam jakiś czas wcześniej (za co bardzo dziękuje), dzięki czemu sama mogłam zapoznać się z uroczymi ilustracjami i krótkim tekstem, który na pewno trafi do małego czytelnika, pokazując mu historię zrozpaczonego pieska, któremu chce się… kupę. Okazuje się, że jego nocniczek został zajęty przez jednego z przyjaciół, zrozpaczony biegnie do kolejnego przyjaciela by skorzystać z jego nocnika. I znów klops. Nocnik zebry zajęło inne zwierzątko i tak dalej i tak dalej…. Aż naszemu bohaterowi pozostaje skorzystanie z toalety (dla dorosłych).

Wydawać by się mogło, że historyjka dość banalna, ale jakże prosta w odbiorze dla najmłodszych. Zwłaszcza tych, dla których toaleta wydaje się rzeczą nie do osiągnięcia. “Chce mi się kupę” to przeurocza książeczka, która na pewno pozwoli oswoić się maluchowi z toaletą i z korzystaniem z niej. Będąc w księgarni, sięgnijcie po nią, przejrzyjcie. Pokażcie maluchowi, a na pewno wyjdziecie z nią w ręku.

Pieskowi chce się kupę. I to JUŻ. Ale na jego nocniczku siedzi młodsza siostra! A to dlatego
że z jej nocniczka korzysta Myszka. Piesek biega od nocniczka do nocniczka, lecz wszystkie są zajęte! Sprawa robi się coraz pilniejsza…

Przezabawna książka ucząca higieny i korzystania z toalety. Czasami wystarczy przypadek, żeby opanować ważną umiejętność. Dla wszystkich, którym się chce…

źródło opisu: https://nk.com.pl/chce-mi-sie-kupe/2510/ksiazka.html

 

Za możliwość przeczytania (i zakochania się) w książce, dziękuje wydawnictwu Nasza Księgarnia: