Dar morza - Diane Chamberlain
#2020

#155 Dar morza – Diane Chamberlain

Po książki Diane Chamberlain sięgam w ciemno. Zwłaszcza teraz, gdy nie jestem w dobrej formie i muszę o siebie zadbać. Na bibliotecznej półce podczas ostatniej wizyty w pobliskiej bibliotece wpadła mi w oko powieść Dar morza. Takiej historii potrzebowałam.

Autorka jest mistrzem tworzenia tajemnicy z sekretami każdego z bohaterów. Mimo, że sama historia napisana przez innego autora wydawała by się śmieszna i wręcz banalna, Chamberlain dzięki swojemu talentowi, potrafi tchnąć w nich głęboki sens. W efekcie czytelnika czeka nieprzespana noc, mnóstwo ciężkich westchnień nad tym, jak los potrafi z nas zadrwić i głębokich wzruszeń.

I tym razem Diane spowodowała, że nie mogłam oderwać się od książki. Skończyłam ją czytać późno w nocy, popijając zimną już herbatę w ulubionym kubku, grzejąc się pod kocem. I po trochu ciesząc się, że na bibliotecznych półkach jest jeszcze kilka tytułów Diane do przeczytania.

Dar morza - Diane Chamberlain
Dar morza – Diane Chamberlain

Wcześnie rano w dniu swoich jedenastych urodzin Daria Cato na plaży koło swojego domu w Karolinie Północnej znajduje niewiarygodny dar morza: porzuconego noworodka. Tożsamości maleńkiej dziewczynki nie udaje się odkryć i zostaje ona adoptowana przez rodzinę Darii. Ale jej tajemnice nadal dręczą Darię.
Teraz, dwadzieścia lat później, Shelly jest niezwykłą, eteryczną młodą kobietą, którą Daria nadal ochrania. Kiedy jednak Rory Taylor, przyjaciel Darii z dzieciństwa, a obecnie producent telewizyjny, wraca, by na prośbę Shelly zrobić program o okolicznościach jej przyjścia na świat, w miasteczku Kill Devil Hills zachodzi dziwna zmiana.
Im więcej pytań zadaje Rory, tym większy niepokój ogarnia małą społeczność, bo ściśle chronione sekrety i grzechy tamtego lata sprzed wielu lat zaczynają wydobywać się na światło dzienne. Tajemnica dziecka, tego „daru morza”, zostaje fragment po fragmencie ujawniana, a jest to tajemnica, na spotkanie z którą nikt zainteresowany – ani Shelly, ani Daria, ani nawet Rory – nie jest przygotowany.
Prawda zawsze zmienia przyszłość.
Czy chciałabyś poznać prawdę?
Co byś zrobiła?

%d bloggers like this: