#2018

#63 “Dziewięć dni” – wydawnictwo Świat Książki

Kocham! Kocham i uwielbiam powieści, które trzymają mnie w napięciu od pierwszej strony. Zaczynasz czytasz pierwszych kilka i już w całości pochłania Cię wartka akcja, mnóstwo ciekawie zarysowanych postaci, brak zbędnych słów i tempo. Tempo, które nie ma zamiaru zwalniać, dzięki czemu nie możesz się oderwać. Gdy jednak musisz się zająć innymi czynnościami niż nerwowym przerzucaniem kolejnych stron, wciąż zastanawiasz się czego za chwilę się dowiesz. Uwielbiam!

“Dziewięć dni” to powieść którą śmiało mogłabym postawić na równi z głośną (i zekranizowaną powieścią) “Gdzie jesteś Amando?” – ze znakomitą rolą Freemana. W obu historiach mamy do czynienia z zaginięciem dziecka. I oba tytuły czytałam z żywym zdenerwowaniem i chęcią rozwiązania wraz z policjantami sprawy porwania. Autorka Gilly Macmillan stworzyła akcję przestawioną z perspektywy dwóch osób: matki zaginionego chłopca Bena i policjanta, który prowadzi dochodzenie. Niesamowity klimat i mnóstwo ciekawych, chwilami szokujących wątków do odkrycia.

Koniecznie sięgnijcie po “Dziewięć dni” a będzie wiedzieć dlaczego nie mogłam oderwać się od powieści, czytając ją w środku nocy, usilnie odganiając od siebie myśli o śnie.

 

Dziewięć dni

 


Rachel Jenner, samotna matka wychowująca ośmioletniego syna Benedicta Fincha, wybiera się z nim na spacer do lasu pod miastem. Pozwala dziecku pobiec do przodu razem z ulubionym psem, po czym chłopiec nagle znika. Poszukiwania nie dają rezultatów i po kilku godzinach jest jasne, że Ben został porwany.

Po opublikowaniu debiutanckiego thrillera psychologicznego „Dziewięć dni” popularny portal The Media Eye okrzyknął Gilly Macmillan wschodzącą gwiazdą powieści kryminalnej. Chwaliły ją media i znani autorzy, docenili czytelnicy, książka znakomicie się sprzedała. Powieść przetłumaczono na 20 języków. W krajach, gdzie już ją wydano, święci triumfy. We Włoszech znalazła się na pierwszym miejscu list bestsellerowych kryminałów. Czytając „Dziewięć dni” niełatwo oderwiesz się od lektury, a po jej przeczytaniu jeszcze długo będzie tkwiła w twojej głowie!

 

źródło opisu: materiały wydawnictwa

%d bloggers like this: