Ene, due, śmierć - M. J. Arlidge
#2019

#137 Ene, due, śmierć – M. J. Arlidge

“Ene, due, śmierć” to jeden z lepszych thrillerów, jakie czytałam w tym roku. Niesamowicie trzyma w napięciu, a postacie nie są nachalne. Wręcz przeciwnie – trzeba się w nie wgryźć i zaakceptować takimi, jakimi są. Głównej bohaterki – Helen Grace, z początku nie polubiłam. Wręcz wydawała się za mocno męska i nienaturalna. Sztuczna i zimna. Ale im przewijałam kolejne strony, tym Helen wzbudzała we mnie coraz większe zaciekawienie. Do tego morderca. Osoba, która morduje bez widocznego motywu, powodu. Mimo, że mam “doświadczenie” w thrillerach i kryminałach, to końcówka historii całkowicie mnie zaskoczyła!

Ene, due, śmierć - M. J. Arlidge
Ene, due, śmierć – M. J. Arlidge

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał sensacja Thriller.

Witaj w świecie, w którym najbliższa Ci osoba staje się Twoim wrogiem, a każda podjęta decyzja może być ostatnią w życiu. W świecie, w którym łzy szczęścia mieszają się z zapachem krwi.
Dla Helen Grace praca w policji jest wszystkim. Dla mordercy, którego tropi, śmierć to gra. Zdeterminowana, twarda, ale też skrzywdzona Helen będzie musiała zagrać z mordercą według jego reguł. “Ene, due, śmierć” to mroczny i trzymający w napięciu thriller, który zmiażdży twoje poczucie bezpieczeństwa.
Zagrasz?

“Ene, due, śmierć” to pierwsza z serii książek z inspektor Helen Grace w roli głównej. Flagowy tytuł wydawnictwa Penguin Books. Wydarzenie Targów Książki we Frankfurcie w 2014 roku. Prawa do jej publikacji kupiło 25 krajów. Debiutancka powieść M.J. Arlidge’a – producenta telewizyjnego BBC –będzie miała też swoją ekranizację.

%d bloggers like this: