#2018 · Literatura dziecięca · Przeczytane · Wydawnictwo Nasza księgarnia

#78 Eri i smok – wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dzieci uwielbiają bajki o smokach i odważnych bohaterach, którzy pokonują swoje słabości i spełniają marzenia. My, dorośli również je lubimy prawda? Gdy nasze maluchy jeszcze nie czytają, albo jeszcze potrzebują naszej pomocy, staramy się podsuwać powieści, które są pełne przygód – nie tylko dla dziecka. Nie oszukujmy się. Ile można czytać historie “na jedno kopyto”?

A co byście powiedzieli, jeśli zaproponowałabym wam książkę, która przypomina fragment z historii serialu “Gra o tron”. Zaintrygowani? Jestem pewna, że bardzo! W powieści pt. “Eri i smok” mamy… Zgadliście! Smoka i jego opiekunkę. A wszystko zaczyna się od jaja. Uśmiechasz się? Ja również wyszczerzyłam ząbki, gdy czytałam opis powieści.

Eri i smok” to opowieść o dziewczynce, która od zaprzyjaźnionej Maruszy dostaje szczególne zadanie: ma chronić ostatnie istniejące smocze jajo przed wrogiem – Windukindem. Tak zaczyna się ogromna przygoda. Jestem pewna, że tylko naszej głównej bohaterki.


Eri jest inna niż wszyscy. Nie tylko dlatego, że jako jedyna we wsi ma rude włosy. Przyjaźni się z dobrą szeptuchą Maruszą, a zwierzęta okazują jej zdumiewające posłuszeństwo. Pewnego dnia Marusza powierza dziewczynce szczególne zadanie: ochronić ostatnie smocze jajo przed złym Widukindem. To bardzo ważne, bo ten, kto będzie przy narodzinach smoka i nada mu imię, zdobędzie nad nim władzę. A nikt nie chce, by taka potężna broń trafiła w ręce bezlitosnego czarnoksiężnika…

Eri wyrusza w pełną przygód podróż w towarzystwie gnomka Kołatka, kochającego poezję byłego zbója Wergiliusza oraz skrzata Bajazego.

 

źródło opisu: https://nk.com.pl/eri-i-smok/2569/ksiazka.html#.W0d77cIyXIU