#2018,  Wydawnictwo Novae Res

#60 “Ernesto. Brat delfinów” – wydawnictwo Novae Rea

“Ale w ten niezwykły wieczór i wszystkie kolejne Rosa widziała już tylko swojego małego Ernesto. I wierzyła, że żadna siła nie moje jej go odebrać.”

Debiuty literackie mają w sobie pewną tajemniczą magię. Nazwisko autora nowo wydanej powieści i jej słowa, które za nimi się pojawiają. Ogromna chęć, która za nimi się pojawia u czytelnika i myśli, czy fabuła przypadnie do gustu czytelnikowi.

“Ernesto. Brat delfinów” to powieść niosąca za sobą magię, która niesie się z kubańską melodią w tle. To powieść w której nuta czarów splata się z tragicznymi losami postaci, a łączą je delfiny. Autorka, Joanna Piotrowska z mistrzowską precyzją połączyła Kubę, jej klimat, prowadząc czytelnika do jej fascynującego świata.

Powieść “Ernesto. Brat delfinów” czytałam z ogromną nostalgią, nucąc grające w tle Kubańskie utwory. Od pierwszych stron pochłonął mnie użyty przez autorkę język – melodyjny i prowadzący mnie swoim własnym wytyczonym rytmem. Już pierwsze strony, pierwsze zdania pozwoliły mi w pełni zatopić się w powieści, by bliżej poznać losy Rosy Sanchez i małego Ernesto. Chłopca podrzuconego na ganku emerytowanej pielęgniarki – Rosy. Autorka również w cudowny sposób wplotła w całą historię trudne czasy dla kraju i żywej wciąż postaci Ernesto Che Guevara.

“Ernesto. Brat delfinów” to idealna historia, którą warto przeczytać teraz. Gdy zbliża się lato, a dni są coraz cieplejsze. Siedząc w cieniu w gorącym dniu sami zaczytacie się w powieści i odkryjecie co wspólnego mają historie poszczególnych postaci z delfinami. Sami poczujecie upalny klimat Kuby i nuty narodowej kubańskiej piosenki “Guantanamera”. Wystarczy tylko, że po nią sięgniecie.

Ernesto. Brat delfinów

Kiedy czuwają nad tobą bogowie

Pewnego wieczoru emerytowana pielęgniarka Rosa Sanchez znajduje na swoim ganku podrzucone niemowlę. Ernesto, bo tak nazwie chłopca, już wkrótce zmieni jej życie i stanie się całym jej światem. Kim tak naprawdę jest chłopiec? W jaki sposób trafił do domu na kubańskiej prowincji? Czy jego rodzice żyją ? A może rzeczywiście jest dzieckiem bogini Yemai, królowej oceanu, i bratem delfinów?
Ta niesamowita historia, garściami czerpiąca z powieści nurtu realizmu magicznego, uchyla drzwi do innego, fascynującego świata. Świata pełnego muzyki, magii i słońca, ale i rodzinnych tajemnic, które w trudnych czasach politycznego reżimu nabierają szczególnego znaczenia…

 

źródło opisu: https://zaczytani.pl/ksiazka/ernesto_brat_delfinow,druk

%d bloggers like this: