Komórki się pani pomyliły
#2019,  Wydawnictwo WAB

#134 Komórki się pani pomyliły – Jacek Galiński

O wiele lepsza niż pierwsza część!
Pierwszy tom przygód rezolutnej starszej pani pt. “Kółko się pani urwało” był dla mnie mocno zaskakujący i lekko rozczarowujący (w pamięci wciąż tkwi Hendrik – ukochany dziadzia, do którego mocno się przywiązałam). Tutaj, momentami starsza pani bardziej mnie irytowała i była męcząca, niż wzbudzała pozytywne emocje.
Gdy zabierałam się za lekturę drugiej części, nie miałam już tak wygórowanych oczekiwań. Bardziej kierowałam się myślą “zaskocz mnie”. I pani Zofia to zrobiła 😉
Wartka akcja to główny atut powieści “
Komórki się pani pomyliły”. Dodatkowo jej cięty język (bo przecież od starszych osób oczekujemy bycia serdecznym, a co za tym idzie i my jesteśmy od początku milsi).
Pani Zofia świetnie przełamuje ten stereotyp! A raczej z nim walczy i to bardzo zawzięcie 😉

Komórki się pani pomyliły
Komórki się pani pomyliły

Kontynuacja ciepło przyjętej debiutanckiej powieści Kółko się pani urwało
Prawdziwa mieszanka wybuchowa wredna staruszka kontra mafiosi
Zamieszanie wokół pewnej warszawskiej kamienicy się nie kończy. Kolejny trup ponownie burzy spokój Zofii Wilkońskiej. Podczas prywatnego śledztwa staruszka za bardzo zbliża się do przestępców i zostaje poddana pokusie nie do odparcia. Niczym policjant zbyt długo działający pod przykrywką Zofia wiele lat żyjąca w biedzie zachłystuje się pieniędzmi i przemocą.

źródło opisu: W.A.B.

%d bloggers like this: