Krwawa pomarańcza - Harriet Tyce
#2019

#127 Krwawa pomarańcza – Harriet Tyce

Co za gniot!
Już pomijam fakt, że główna bohaterka to jedno wielkie nieporozumienie. Jeśli ktoś nie czytał, podpowiem, że główna bohaterka przypomina tą z “Dziewczyny z pociągu”. Panienka o mózgu mentalności ameby, alkoholiczka, lubująca się w tym, że poniża ją facet (zdradzanie męża jest jej zdaniem kiepskie, ale cóż… Ona wszystko naprawi, ale w sumie nie wie jak).
“Krwawa pomarańcza” to thriller, ale ja po przeczytaniu ponad połowy książki czułam jakbym czytała najgorszą parodię “Dziennika Bridget Jones”. I gdzie jest akcja, która miała mnie chwycić i wstrzymać oddech?!
Główna bohaterka to nie jedyna postać, która działa mi na nerwy. Jest jeszcze jej mężulek. Facet, zajmujący się dzieckiem, terapeuta, a jednak wciąż tylko wzdychał i podnosił znacząco brew. Bez wyrazu ani charakteru.

Nie polecam. Serio.
To nawet nie jest thriller. Grafomania w najczystszej postaci.

Krwawa pomarańcza - Harriet Tyce
Krwawa pomarańcza – Harriet Tyce

Wiem, że to co robię, jest złe. Ale nie umiem się powstrzymać.

Alison ma wszystko: kochającego męża, córkę i kwitnącą karierę – właśnie będzie po raz pierwszy bronić mordercy. Dlaczego więc zaryzykuje wszystko dla kogoś, kto nie okazuje jej grama szacunku? Ktoś zna sekret Alison. Ktoś, kto chce, aby zapłaciła za swoje czyny i kto nie spocznie, dopóki nie zrujnuje jej życia.

„Harriet Tyce przenosi gatunek mrocznych kryminałów na wyższe poziomy. Obsesja, zemsta, pożądanie i morderstwo stanowią krwiobieg tej powieści… Obezwładniająca, przerażająca książka. Nie mogłam przestać jej czytać” – Sarah Pinborough.

„Wielkiej klasy thriller; złożone, frapujące postacie” – Clare Mackintosh.

Harriet Tyce dorastała w Edynburgu. Studiowała literaturę angielską na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz prawo na City University. Przez niemal dekadę pracowała w Londynie jako adwokat, broniąc kryminalistów. Uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie Wschodniej Anglii w dziedzinie kreatywnego pisania. Mieszka w północnym Londynie. „Krwawa pomarańcza” to jej debiutancka powieść.

 

źródło opisu: Świat książki

%d bloggers like this: