#2018,  Wydawnictwo Nasza księgarnia

#48 “Narysuję to, co czuję! Moja pierwsza książka o uczuciach” – wydawnictwo Nasza Księgarnia

Na samym początku muszę baaardzo mocno podziękować wydawnictwu Nasza Księgarnia za możliwość zrecenzowania dla Was książeczki “Narysuję to, co czuję! Moja pierwsza książka o uczuciach”. Jest cudowna! Cudowne jest także to, że nasi wydawcy rozglądają się coraz szerzej po zagranicznych rynkach wydawniczych i zakupują prawa do wydania na naszym podwórku. Brawo dla nich!

My sami, jako rodzice doznajemy sporego szoku przeglądając w ostatnich latach półki z książkami dla maluchów. Mamy ogromny wybór tytułów jak i tematyki poruszanej wśród kolorowych ilustracji. Dzięki nim łatwiej nam nauczyć się i przekazać w odpowiedni sposób naukę i mechanizmy, które rządzą światem. Bo jak maluchowi wytłumaczyć uczucia? Jeszcze dobrych parę la temu zagubieni rodzice snuli się między regałami, przeszukując wsparcia w trudnych do przekazania naukach o życiu. Nasza Księgarnia – wielkie dziękuje w imieniu mnóstwa rodziców, którzy z ogromnym uśmiechem sięgali po wasz tytuł, gdy proponowałam im “Narysuję to, co czuję!…”.

Tak, “Narysuję to, co czuję! Moja pierwsza książka o uczuciach” jest książką do….rysowania. Bo jak w prostszy sposób wytłumaczyć dziecku uczucia? Sami dobrze wiecie, że maluch nie usiedzi spokojnie, albo przestanie dopytywać, gdy uzna że nie “ogarnia” tematu. A tu. Rysujemy i rozmawiamy. Rysunki i krótkie teksty to strzał w dziesiątkę by nasza pociecha miała czas zrozumieć sens danego rysunku. Polecam każdemu rodzicowi. Bo nauki o emocjach nigdy dość!

Wesoły, smutny, zawstydzony, zakochany… Tyle jest różnych uczuć, że mały człowiek może się w nich pogubić. A wtedy najlepiej coś narysować! Razem z Kicią, Pieskiem i Osiołkiem, bohaterami tej interaktywnej książki dla najmłodszych, czytelnik doświadczy rozmaitych emocji. Wiadomo, że lepienie bałwana czy otwieranie prezentu to sama radość. Niektóre sytuacje wymagają jednak rozwiązania problemu. Kicia nie lubi deszczu, Osiołkowi upadły lody, Piesek czuje się samotny. Jak im pomóc?

Książka Yasmeen Ismail uczy empatii, rozwija słownictwo i ćwiczy wyobraźnię. Z humorem i delikatnością wprowadzi malucha w świat uczuć.

źródło opisu: https://nk.com.pl/narysuje-to-co-czuje-moja-pierws…(?)

%d bloggers like this: