Okruchy lustra - Agnieszka Pyzel
#2019,  Wydawnictwo Muza

#124 Okruchy lustra – Agnieszka Pyzel

Od pierwszych stron czułam, że autorka mocno jest związana z teatrem i jest to dla niej miejsce tak samo ważne, jak historia głównej bohaterki.
Powieść nie należy do tych, które można przerwać w jednej chwili i odłożyć. Całość kryje w sobie silny charakter – zwłaszcza sposób prowadzenia narracji.

Uważam, że powieść Okruchy lustra zachwyci dojrzałe grono czytelników. Osób, które szukają w powieściach dojrzałych bohaterów, przemyśleń i angażującego doboru słów.

Okruchy lustra - Agnieszka Pyzel
Okruchy lustra – Agnieszka Pyzel

Lata osiemdziesiąte, PRL. Michalina kiepsko wypada w przedstawieniu dyplomowym na zakończenie szkoły aktorskiej. Jej myśli zajmuje bowiem Allan Wysocki, obiecujący pisarz. Po egzaminach nie może znaleźć pracy na warszawskich scenach, nie ma też pewności co do uczuć Wysockiego. Dlatego ucieka do małego miasta, gdzie otrzymuje angaż w prowincjonalnym teatrze. Tam poznaje Maćka, starszego od siebie aktora, który zostaje jej partnerem na scenie i w życiu. Jednak Michalina nie może zapomnieć o Allanie i od czasu do czasu wymyka się do Warszawy, by się z nim spotkać. Szybko staje się dla niej jasne, że nie jest jego jedyną kobietą, i po raz kolejny kończy ich znajomość. Postanawia, że skupi się na związku z kochającym Maćkiem. Tymczasem Maciek odkrywa, że Michalina go zdradza, opuszcza ją i wyjeżdża z miasta. Kobieta popada w depresję.
Po latach znowu w jej życiu pojawia się Allan. Czy tym razem odnajdą szczęście w miłości?

źródło opisu: Muza

%d bloggers like this: