#2018,  Wydawnictwo Novae Res

#62 Pamiętnik diabła – wydawnictwo Novae Res

Uwielbiam serial HanibalNie możesz się doczekać kolejnych sezonów Mindhunter? Jak ja lubujesz w krwawej części literatury? Częściej oglądasz filmy dokumentalne o seryjnych mordercach niż wyszukujesz kolejnych odcinków znany seriali komediowych, obyczajowych, etc.? Jeśli dalej delikatnie kiwasz głową, to sięgnij po Pamiętnik diabła autorstwa Adriana Bednarka. Serio.

Poznajcie Jakuba Sobańskiego. Bogatego a jednocześnie ogromnie tajemniczego studenta prawa na jednej z Krakowskich uczelni. Jakub ma wszystko co potrzebne mu do pełni szczęścia; idealną dziewczynę, popularnych znajomych, ogromny penthouse i samochód swoich marzeń. Jednak nasz bohater nie czuję się w pełni szczęśliwy. Cierpi. Głęboko w sobie kryję żądzę, której coraz trudniej się mu oprzeć.

Pamiętnik diabła jest powieścią, która przypomina pamiętnik, chociaż czytając ją miałam wrażenie że siedzę na piwie z głównym bohaterem a ten opowiada mi co wydarzyło się wczorajszego wieczora. A działo się sporo. Z początku dość męczące, bardzo szczegółowe wnikanie w każdy szczegół akcji zniechęcało mnie do dalszego drążenia historii. Gdy przeczytałam Pamiętnik diabła oj bardzo bym żałowała, że poddałam się na samym starcie.

Powieść czyta się szybko, Jakub intryguje, fascynuje a jednocześnie irytuje, co powoduje że staje się jeszcze bardziej realny, prawdziwy, namacalny. Jego sposób myślenia jest jasny by za chwilę zakrawać o podejrzenie obłędu. Skąd bierze się zło? Czy zło rodzi się w naszym towarzystwie przyjścia na świat czy z czasem przywiera do nas? Historia Jakuba mocno mnie zaintrygowała i zaciekawiła. Fakt, że Pamiętnik diabła jest pierwszą z kilku części, dodaje tylko smaczku.

Na pewno sięgnę po kolejne by odkryć odpowiedzi na swoje pytania.

Pamiętnik diabła

 


Witaj w moim idealnym, pozbawionym wad świecie. Mam dwadzieścia dwa lata i wszystko, czego mógłbyś zapragnąć. Idealną dziewczynę jak z okładki, popularnych znajomych, samochód swoich marzeń, penthouse na ostatnim piętrze i perspektywę jeszcze lepszej przyszłości przed sobą. Jestem z tych, którym życia zazdroszczą inni. Tak opisze mnie każdy, kto choć raz mnie widział. A jaki jestem naprawdę? Ci, którzy mieli okazję się przekonać, nigdy nie będą mogli opowiedzieć swojej historii. Żądze siedzące we mnie są tak wielkie, że nie potrafię oprzeć się pokusie ich zaspokojenia. A zawsze dostaję to, czego chcę. Jeżeli wierzysz w niebo i piekło, to ja jestem ludzkim odbiciem diabła. Przedstawiam Ci mój pamiętnik. Gdy go przeczytasz, nic już nigdy nie będzie takim, jakim dotąd Ci się wydawało. Odważysz się?

 

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/pamietnik_diabla,druk

 

%d bloggers like this: