#2019,  Wydawnictwo WAB

#109 Powiększenie – Andrew Mayne – wydawnictwo WAB

Przyjemna lektura na wiosnę!
Ogromnym plusem powieści jest jej dynamika 🙂 Akcja z każdą stroną się nakręca, a język jest lekki i przyjemny. Co prawda nie czytałam pierwszej części (bardzo żałuję!), ale chętnie nadrobię chociażby dla głównej postaci – Theo bardzo mi przypomina Odda Thomasa z powieści Deana Koontza. Obaj panowie mają w sobie lekkość w opisywaniu i dawaniu “pstryczka” otaczającego ich świata i poznanych osób.

Ogromne dziękuje wydawnictwu za możliwość przedpremierowego czytania powieści gdzie tylko mogłam (komunikacja miejska, kolejna w sklepie) 😀


Nowa powieść autora bestsellerowego “Naturalisty”!

Aby schwytać drapieżnika, musisz myśleć tak jak on. A żeby to zrobić – musisz odnaleźć go w sobie… Doktor Theo Cray powraca!
Życie Theo Craya po konfrontacji ze śmiertelnie niebezpiecznym mordercą nie wraca już na poprzednie tory. Karierę uniwersytecką zastąpiła praca dla amerykańskiego wywiadu, a dotychczasową anonimowość – medialny szum wokół jego osoby. Nie ma dnia, by ktoś nie prosił go o pomoc w poszukiwaniu zaginionych bliskich. Historia Williama Bostroma, zrozpaczonego ojca, którego syn zaginął dziewięć lat temu, na pozór nie różni się od innych. Craya jednak zaskakuje bierność policji w tej sprawie. Okazuje się też, że syn Bostroma to bynajmniej nie jedyny porwany chłopiec w okolicach Los Angeles. Czyżby kolejny zbrodniarz działał na peryferiach systemu? Theo Cray rusza jego tropem. Jednak czy jego naukowa wiedza i systemy komputerowe wystarczą, by zmierzyć się ze światem miejskich legend i mrocznych wierzeń?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

%d bloggers like this: