#2020,  Wydawnictwo WAB

#154 RECENZJA PRZEDPREMIEROWA Prostytutki. Tajemnice płatnej miłości

Weź głęboki wdech i zacznij czytać.
Po ilu stronach zamkniesz książkę, by odsunąć od siebie właśnie poznane, brutalne historie dziewczyn?

Bezpośredniość przytaczanych wydarzeń, wypowiedzi kobiet czy sytuacji jest bezpośrednia. Porażająca, często uwierająca i druzgocąca.
Prostytucja nie jest jednowymiarowa. Ma wiele twarzy, wiele odcieni.Skończyłam czytać i dotarło do mnie, że te dziewczyny mijam na ulicy, jadę z nimi autobusem, tramwajem, metrem. W restauracji siedzę od nich stolik dalej. Być może znam. Być może z nimi studiowałam. Bo przecież prostytucja ma wiele twarzy i jeszcze więcej odcieni.

Premiera książki: 29 stycznia

Prostytutki. Tajemnice płatnej miłości

CAŁA PRAWDA O NAJSTARSZYM ZAWODZIE ŚWIATA

Najstarszy zawód świata ma się w Polsce dobrze. Handel ciałem ma swoją strukturę, hierarchę, gwiazdy i wyrzutków. Książka to osobiste relacje samych zainteresowanych oraz opisy reporterów ujęte w rozdziałach tematycznych: motywy, cele, zarobki, zdrowie, ryzyko, psychologia zawodu, organizacja, ścieżki zawodowe, klienci, pieniądze, warunki pracy, zagrożenia, kolizje
z prawem.
Prostytutki. Tajemnice płatnej miłości to świat z perspektywy prostytutek, również prostytutek męskich, oraz ich klientów. Autorzy docierają do alfonsów oraz różnych związanych ze środowiskiem „zawodów pomocniczych”, przedstawiają stanowiska ekspertów – psychologów, lekarzy, prawników i pracowników socjalnych. Wydobywają na światło dzienne rachunek, jaki życie wystawia profesjonalistom i amatorom w branży płatnej miłości.
Ten świat zanurzony jest w prozie, a nawet bagnie życia, jednak od zawsze otacza go aura tajemniczego romantycznego mitu. Kurtyzany, ladacznice, dziwki, call-girls, sexworkerki – bohaterki niezliczonych powieści i filmów, obiekty ciekawości tzw. przyzwoitego świata, zimne uwodzicielki, które wiedzą, jak owinąć sobie mężczyznę wokół palca.
Ile jest w tym prawdy, ile jest tych prawd i co się za nimi kryje? Pora przyjrzeć się, jak wygląda to życie zza kulis. Jakie są jego blaski i cienie? Ile w nim przyjemności i wyboru, a ile obrzydzenia, bólu i bezsilności?

Za możliwość przedpremierowego przeczytania i zrecenzowania książki, dziękuje wydawnictwu:

%d bloggers like this: