Siedmiu mężów Evelyn Hugo
#2019

#115 Siedmiu mężów Evelyn Hugo – Taylor Jenkins Reid

Evelyn Hugo jest postacią fikcyjną. To zdanie powtarzałam sobie jak mantra za każdym razem, gdy przewracałam kolejne strony. Czasem udało mi się oszukać siebie, ale częściej łapałam się na tym, że sięgam po telefon by móc zapisać sobie kolejny tytuł filmu w którym grała Hugo.
Evelyn, mimo że nigdy nie istniała to mam wrażenie, że łączy w sobie wszystkie cechy gwiazd kina Hollywood, gdy fabryka snów przeżywała swoje najlepsze lata. Wciąż zadaje sobie pytanie, która z ówczesnych postaci służyła za pierwowzór – Elizabeth Taylor?
Któż to by nie był, postać Hugo jest niesamowicie wielowymiarową postacią, a jej myśli wpadają głęboką w pamięć. Moją ulubioną jest ta o prawdziwej miłości – przeżywamy ją tylko raz. Każda kolejna jest tylko próbą jej wskrzeszenia. Nieudolnego.

Ps. Mam nadzieję, że powieść trafi do odpowiednich osób i będzie mogła liczyć na ekranizacje. Chociaż filmową. Zasługuje na to.

Siedmiu mężów Evelyn Hugo
Siedmiu mężów Evelyn Hugo

 


Powieść, którą pokochały Amerykanki!

To spotkanie zmieni życie Monique. Młoda dziennikarka dostaje propozycję przeprowadzenia wywiadu z Evelyn Hugo – aktorką, która ma za sobą imponującą karierę w Hollywood. Warunek jest jeden: ta rozmowa nie może zostać opublikowana przed śmiercią artystki. Evelyn opowiada o tym, jak wyrwała się z biedy i trafiła do wymarzonego świata kina. Sława, pieniądze, skandale i blask reflektorów… W Hollywood nikt nie jest bez grzechu. Dlaczego Evelyn ma za sobą aż siedem małżeństw? Kogo kochała naprawdę? Jej życie kryje tajemnice, które nigdy nie powinny trafić na pierwsze strony gazet.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów Marilyn Monroe i Audrey Hepburn! Gdyby Evelyn Hugo istniała naprawdę, byłaby ich najlepszą przyjaciółką albo… największą konkurentką.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/siedmiu-mezow-evelyn-hugo/

%d bloggers like this: