#2019,  Wydawnictwo Nasza księgarnia

#105 Tosia czeka na braciszka – wydawnictwo Nasza Księgarnia

Biedna, mała Tosia. Tosia to mała dziewczynka, która nie dawno dowiedziała się, że będzie miała rodzeństwo. Aż trudno sobie wyobrazić co czuje małe dziecko, gdy nagle dowiaduje się, że oprócz niego będzie jeszcze jakiś mały człowiek.

Książeczka Tosia czeka na braciszka to świetna pozycja dla małego odkrywcy, który za chwilę zostanie starszym rodzeństwem, jak i dla rodziców powiększającej się rodziny. A zwłaszcza dla nas dorosłych. Autorka, Natalia Minge w bardzo prosty sposób pokazała co czuje, jak się czuje i czego obawia się mały człowiek, który lada moment będzie miał rodzeństwo. Pomocne również okażą się wskazówki dla rodzica, które znajdują się na początku książki. Całość historyjki o Tosi opatrzona jest przecudownymi ilustracjami od Anny Łazowskiej. Nic tylko czytać. Razem z dzieckiem.


Tosia będzie miała rodzeństwo! Jest podekscytowana i jednocześnie trochę się boi, bo nie bardzo rozumie, co się dzieje. Widzi, jak rośnie brzuch mamy, pomaga w szykowaniu wyprawki, ale też zastanawia się, co narodziny braciszka zmienią w jej życiu. Czy będzie musiała dzielić się zabawkami? Czy rodzice znajdą dla niej czas?

Książka, która dziecku pomoże poradzić sobie z nieznaną sytuacją, a rodzicom wyjaśni, czego obawiają się ich pociechy. Pogodne ilustracje oraz poruszane tematy zachęcają do rozmów o powiększającej się rodzinie.

ilustracje: Anna Łazowska

źródło opisu: https://nk.com.pl/

%d bloggers like this: