#66 Uniwersytet Wszystko Moje – wydawnictwo Nasza Księgarnia


#2018, Literatura dziecięca, Wydawnictwo Nasza księgarnia / czwartek, Maj 31st, 2018

Wybranie odpowiedniej książki dla dziecka w wieku 7+ jest ogromnie trudne. Gdy pracowałam w księgarni, hitami były kryminały dla dzieciaków, ale ile ich można czytać. Poza tym seria kiedyś się kończy a dziecko chciałoby pochłaniać kolejne powieści dedykowane dla jego wieku. Pamiętam wyginających się przed regałami rodziców, przeglądających z krzywym uśmiechem kolejne tytuły.
Ogromnie trudno wybrać taką, która nie jest dla malucha, ale jeszcze nie dla nastolatka.
Jeśli i wy nie chcecie wykonywać wygibasów w dziale książek dla “mniejszej młodzieży”, sięgnijcie po tytuł “Uniwersytet wszystko moje“. Serio.
Krótkie rozdziały, ogromnie ciekawa historia przyciągną nie tylko uwagę młodego (samodzielnego!) czytelnika, ale również nas. Dorosłych 🙂
Możecie być pewni, że przeglądając tylko kilka stron (stojąc jeszcze przy półkach w księgarni) nie będziecie mogli się oderwać.
Świetna pozycja dla dorastających czytelników 🙂

Uniwersytet wszystko moje

 


Książka nominowana do jednej z najważniejszych nagród literackich we Włoszech – Premio Strega Ragazze e Ragazzi 2018.

Obrzydliwie bogaci państwo Smirthowie mają zmartwienie. Za wszelką cenę próbują zaszczepić swojemu potomkowi najwznioślejsze przymioty ducha, takie jak zdrowy egoizm i żądza pieniądza. Ostatecznie tylko po to go sobie sprawili, aby mieć dziedzica kontynuującego piękne rodzinne tradycje. Ale ich synek w kwestiach życiowych jest naiwny jak dziecko. Pożycza pieniądze bez procentu! Zaprasza na urodziny podejrzanych żebraków! Znosi do domu bezdomne zwierzęta! Krótko mówiąc: dzieciak jest dobry do szpiku kości. No i co z takim zrobić? Trzeba dać mu szkołę… tak, szkołę z paskudnym dyrektorem, podłymi nauczycielami i wstrętnymi kolegami, z których mógłby brać przykład. Jeśli jednak sądzicie, że akademia kształcąca samolubów zepsuje naszego bohatera, jesteście w błędzie. Nigdy nie lekceważcie spustoszeń, jakie może poczynić w złym świecie czyjeś szczerozłote serce…

ilustrator: Adriano Gon

źródło opisu: https://nk.com.pl/