#2018,  Wydawnictwo Nasza księgarnia

#74 Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach – wydawnictwo Nasza Księgarnia

Ci z was, którzy zaglądają na stronę, doskonale wiedzą, jak ogromną mam słabość do literatury dziecięcej. Czytając współczesne książki dla dzieci znów mogę poczuć się jak dziecko, ale i odkryć w jaki sposób rozmawiać z maluchem i jak w łatwy i przystępny sposób opowiedzieć mu świat.

Gdy przeglądałam zapowiedzi wydawnictwa Nasza Księgarnia od razu wpadła mi oko książka pt. “Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach“. Uwielbiam grafikę, którą tworzy wydawnictwo i treści, które wydają. Gdy tylko przesyłka z książką do mnie dotarła, od razu zatraciłam się w lekturze.

W książce pt. “Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach” znajdziemy szesnaście przepięknych opowieści, które nauczą naszego maluszka zrozumienia i empatii. A nam rodzicom? Pozwolą nauczyć się i zrozumieć jak dziecko nauczyć zachować się w trudnych sytuacjach i szukać ich rozwiązania. Bo jak maluszkowi wytłumaczyć czym jest tolerancja, solidarność, szczerość czy uprzejmość.


„Wielka księga wartości” to szesnaście niezwykłych opowieści, dzięki którym nauczymy się stawiać czoła trudnym sytuacjom i szukać ich rozwiązania. Dowiemy się, na czym polegają tolerancja, uprzejmość, solidarność, szczerość oraz empatia i jakie mają znaczenie w życiu każdego człowieka. Odkryjemy też, jak ważne jest akceptowanie siebie.

To książka, którą można czytać bez końca. To książka, która uczy nas zrozumienia i empatii. To książka, która pokazuje, jak żyć.

Przepięknie zilustrowana „Wielka księga wartości” pomoże również dorosłym, którzy chcieliby w przystępny sposób opowiedzieć dzieciom, czym kierować się w życiu.

ilustracje: Valentí Gubianas

 

źródło opisu: https://nk.com.pl/

%d bloggers like this: