#2020,  Wydawnictwo Jaguar

#159 Zdradzona – Magdalena Krauze

Przesympatyczna opowieść o Asi, matce dwójki dzieci i żonie, która… Odkrywa, że mąż zdradza ją z kobietą z jej otoczenia.
Historia co prawda nie przebija się na tle innych. Również język jest momentami zbyt toporny (polskie autorki czasem próbują na siłę przemycić “żart sytuacyjny”, co wychodzi groteskowo i sztucznie).
Do samych postaci również mam kilka zarzutów. Mimo, że polubiłam Asię, jej dzieci i Panią Anię, to jednak one jak i reszta postaci nie miały w sobie tej naturalności i ciekawie zarysowanej osobowości. Takie spostrzeżenia mam do większości współczesnych polskich powieści tego gatunku. Po prostu za dużo w nich zgrzytów.

Podsumowując. Powieść nie jest zła. Czyta się szybko, a pomijając moje uwagi, myślę, że większość pań 40+ będą nią zachwycone. Obyczajowa lektura na trudny czas.


Joanna jest po czterdziestce. Ma wymarzony dom, satysfakcjonującą pracę, w której spodziewa się awansu, cudowne dzieci oraz wspaniałego męża. Ostatnimi czasy mąż jest jakby mniej wspaniały, bardzo często wyjeżdża na delegacje, a kiedy jest w domu, nie rozstaje się z telefonem. Joanna nie może zrozumieć zachowania Roberta, ani dystansu, jaki nagle pojawił się między nimi. Dzięki skutecznym namowom sąsiadki, podstępem przechwytuje telefon męża.
Czy po tym co znajdzie w telefonie Roberta będzie umiała stawić czoło faktom?
Czy znajdzie w sobie siłę, aby uporać się z katastrofą we własnym życiu i być przy tym wsparciem dla przyjaciółki, która teraz bardzo jej potrzebuje?

Za możliwość przedpremierowego przeczytania i zrecenzowania książki, dziękuje wydawnictwu:

%d bloggers like this: